تبلیغات
دنیای روشن ما

دنیای روشن ما
دنیا از نور خدا روشن است اگر دیدگانت را به نور عادت دهی
قالب وبلاگ
هو الرفیق

آفتابگردان نور خدایم

نزدیک به نه ماه است که از شهر خودم و از خانواده ام هجرت کرده ام؛ هجرتی که شاید مبنایش یاری دین خدا نباشد اما قطعا درون مایه اش عشق است. در تمام روزها و حتی ساعت های این روزها حس عمیقی که آزارم می داد نوعی حس گمگشتگی بود. گمگشتگی در میان شهری که هر چند کوچک است و وسعتش حتی از بعضی مناطق وطنم کوچکتر است، برای من به اندازه تمام 800 کیلومتر فاصله با خانه قدیمی ام بزرگ است.

اولین نتیجه این حس گمگشتگی نوعی خمودگی بود. کسالتی که هر چه انگارش می کردم و با آن می جنگیدم وجود داشت. کسالتی که با درد عمیق دلتنگی گره می خورد و حال دل و روحم را بد می کرد

سر سفره سال نو، یعنی بر سر اولین سفره هفت سینی که در زندگی ام چیده بودم وقتی به معنای حول حالنا فکر کردم با خودم گفتم که دقیقا باید از چه چیز به چه چیز برسم؟ متوجه شدم که مشکل اساسی من عدم دلبستگی به محیط جدید است. همین حس عدم تعلق است که باعث می شد، علیرغم محبت عمیق دو نفره مان چیزی درونم کم باشد. پس شروع کردم به کاشتن و پروردن. جوانه هایی کاشتم از تعلق و دلبستگی به خانه کوچکمان. دلبستگی نه به معنای حب دنیا؛ بلکه به معنی حس حرکت و نشاط

عجیب است که همین عزم تغییر، حالم را کاملا عوض کرده است. دوباره خودم شده ام. دوباره می توانم میان سطور جادویی داستان غرق شوم. دوباره می توانم از شادی های کوچک لذت ببرم. حتی می توانم از گرفتار شدن در باران وحشتناک بهاری که تنه به طوفان می زند حس قدرتمندی و شادی کنم.

حسی دارم شبیه آفتاب دم صبح یک روز بهاری. دقیقا همان آفتابی که هر صبح از پنجره قدی اتاقم وسایل خانه را نوازش می کند. دلم که برایم خانواده ام تنگ می شود، به همه وسایل خانه ای نگاه می کنم که مادرم با شوق برای تنها دخترش که به دیار غربت می فرستادند تهیه کردند.

درس کوچک این حس اخیرم این است:
محیط زندگی تان را دوست بدارید و خدا را برای نعمت بودن و سالم بودن شکر کنید
الحمدلله علی هذه النعمه

خدا را چه دیدید! شاید به عادت قدیمی وبلاگ نویسی هم دوباره خو کردم

[ سه شنبه 26 فروردین 1393 ] [ 11:50 ق.ظ ] [ ریحانه ای برای تمام فصول ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بی هیاهو و بی ادعا نوشتن از زندگی رفیقانه و ساده این خانه را بر پا کرده است
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب